Női röplabda Extraliga – Kialakult a negyeddöntő párosítása

Sport

Bár még két mérkőzés hátra van az alapszakaszból, a végső helyezések már eldőltek a női röplabda Extraligában, amelyben szerdán kialakult a jövő héten rajtoló negyeddöntő párosítása is.A versenykiírás értelmében az 1-4. helyen végzett csapatok helyezési számuk szerint növekvő sorrendben választhattak maguknak ellenfelet az 5-8. helyen záró együttesek közül.

Ez alapján az alapszakaszban első helyen végző Nyíregyháza a nyolcadik DVTK-t, a második Békéscsaba a hetedik Szent Benedek RA együttesét választotta. A Challenge Kupában elődöntős, a rangsorban harmadik Kaposvár az MTK-val csap össze, míg a legutóbbi, befejezett bajnokságban győztes Vasasnak így az UTE maradt.

A negyeddöntők az egyik fél harmadik győzelméig tartanak.

8. Diósgyőr VTK                 2  12     8-39     5

A Békéscsaba-Kaposvár mérkőzést szombaton, a Szent Benedek RA-Újpest találkozót jövő hétfőn rendezik.